موارد مهم در ثبت نام ترم تابستانی 1401 دانشگاه شیراز

موارد مهم در ثبت نام ترم تابستانی 1401 دانشگاه شیراز


1- مراحل ثبت نام ترم تابستانی1401 دانشگاه شیراز (تاریخ به روز رسانی 18-04-1401)

2- نکات مهم در خصوص اخذ دروس پایه

3- فرم شماره 3 (فرم موافقت درس)

4- برنامه کلاسی

5- نکته مهم

 

 

مراحل ثبت نام ترم تابستانی1401 دانشگاه شیراز

( لطفا قبل از ثبت نام متن اطلاعیه را بصورت کامل مطالعه نمایید)

الف: دانشجویان دانشگاه شیراز :

 1. ورود به سیستم اتوماسیون آموزشی دانشگاه
 2. مراجعه به قسمت امور آموزشی
 3. ثبت نام نیمسال تابستانی1401
 4. مشاهده لیست دروس ، برنامه کلاسی، روز و ساعت امتحان نهایی دروس در پیوست همین اطلاعیه
 5. پرداخت شهریه ثابت (دانشجویان دانشگاه شیراز):  جهت پرداخت شهریه ترم تابستانی قسمت فرم های ثبت نام ترم تابستانی (مراحل بالا) پراخت شهریه انجام پذیرد و به هیچ عنوان از قسمت لینک پرداخت شهریه اینترنتی اقدام ننمایند. (لطفا برای پرداخت شهریه از همین فرایند ثبت نام ترم تابستانی اقدام نمایید و از این فرایند خارج نشوید.)
 6. انتخاب دروس
 7. پرداخت شهریه متغیر
 8. ثبت نهایی دروس

تذکر: از دانشجویان گرامی درخواست می گردد تا زمانی که اطمینان از انتخاب واحد خود حاصل ننموده اند ، شهریه ثابت و متغیر را پرداخت ننمایند زیرا به هیچ وجه بعد از انتخاب واحد و ثبت نام وجه پرداختی مسترد نمی گردد.

فقط دانشجویان مهندسی بخش های مکانیک ، برق ، عمران ، کامپیوتر و مواد دانشگاه شیراز که متقاضی دروس پایه و تخصصی می باشند، بایستی فرم مخصوص بخش که در پیوست اطلاعیه می باشد، تکمیل و پس از ثبت نهایی دروس جهت تایید کارشناس آموزش به  ایدی s-sarvestani  در قسمت پیام های  sess  ارسال نمایند.در غیر اینصورت مسئولیت  انتخاب واحد به عهده خود دانشجو می باشد. شایان ذکر است این فرم برای دروس عمومی نیاز نمی باشد.

ب: دانشجویان سایر دانشگاهها

 1. در سایت دانشگاه شیراز مراجعه به لینک زیر: 

http://sess.shirazu.ac.ir/sess/FGuest/GuestAdmission.aspx

 1. تکمیل فرم ثبت نام و آپلود فرم مهمان ( به صورت فرمت jpeg ) به انضمام عکس کارت ملی (رو و پشت)
 2. مشاهده لیست دروس ، برنامه کلاسی، روز و ساعت امتحان نهایی دروس در پیوست همین اطلاعیه
 3. پرداخت شهریه ثابت
 4. انتخاب دروس طبق فرم مهمان
 5. پرداخت شهریه متغییر
 6. تبدیل وضعیت مهمان به دانشجو و دریافت شماره دانشجویی
 7. ثبت نهایی دروس

تذکر: از دانشجویان گرامی درخواست می گردد تا زمانی که اطمینان از انتخاب واحد خود حاصل ننموده اند ، شهریه ثابت و متغیر را پرداخت ننمایند زیرا به هیچ وجه بعد از انتخاب واحد و ثبت نام وجه پرداختی مسترد نمی گردد.

نکات بسیار مهم :

 • دانشجویان گرامی قبل از مراجعه به سایت جهت انتخاب واحد حتما برنامه کلاسی در پیوست همین اطلاعیه را مشاهده نمایند و در انتخاب دروس ، ساعات کلاسی، روز و ساعت امتحان نهایی دقت کافی داشته باشند، زیرا وجه پرداختی(شهریه ثابت و متغیر) به هیچ گونه مسترد نمیگردد.
 1. انتخاب واحد دانشجویان سایر دانشگاه ها طبق فرم مهمان انجام شود و اصل فرم حداکثر تا تاریخ 30/4/1401 در سیستم آپلود گردد، در غیراینصورت کلیه عواقب آن متوجه دانشجو خواهد بود و دانشگاه شیراز هیچ گونه تعهدی در قبال ارسال نمرات این قبیل دانشجویان به دانشگاه مبدا ندارد و وجه پرداختی( شهریه ثابت و متغیر)  نیز مسترد نخواهد شد .
 2. دانشجویان متقاضی دروس تخصصی و پایه بایستی طبق شماره دروس که در پیوست اطلاعیه می باشد گروه مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
 3. کلاسهایی که به حد نصاب نرسد شهریه طی مراحل اداری به دانشجو برگشت داده می شود.
 4. دانشجویان جهت اطلاع از همه موارد آموزشی نیاز است هر روز پیامهای اتوماسیون آموزشی را چک نمایند. مسئولیت عدم مشاهده موارد ارسال شده به عهده دانشجو می باشد.
 5. در صورت بروز هر گونه مشکل جهت ثبت نام می توانید با شماره , 36132688 36132154-071 تماس بگیرید و یا میتوانید به  شماره همراه 09390413666  (فقط فقط از طریق پیام واتساپ از ساعت 9 الی 18 ) و شماره همراه 09367509655 ( فقط فقط از طریق پیام واتساپ از ساعت 8 الی 18) ارسال نمایید
 6. برای استفاده از کلاسها داشتن اینترنت پرسرعت، سیستم کامپیوتری مناسب و هدست(هدفونی که مجهز به میکروفون باشد)  و نصب برنامه adobe connect الزامی است.
 7. در مواقع اضطراری و بروز مشکل در زمان برگزار ی کلاسها  و امتحانات  با پشتیبانی فنی کارشناسان انفورماتیک با شماره 07136132920 تماس حاصل فرمایید.

 

 

 


latest News

سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز
سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز
مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز سومین فراخوان پذیرش را ویژه تابستان 1401 منتشر کرد. دکتر سیدآرش حق‌پناه، مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، به معرفی مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز پرداخت و...
پیام مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز خبرنگار
پیام مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز خبرنگار
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ» هفدهم مردادماه در تقویم رسمی کشور به‌عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری شده است. برای همگان، به‌ویژه اهل ایمان، قداست و اهمیت این حرفه در کلام خداوند متعال، آنجاکه به «قلم و آنچه از او می‌تراود» سوگند یاد می‌کند؛ به‌خوبی...
ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
«ان‌الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)؛ سلام بر عاشورا و سلام بر عاشوراییان محرم هرسال، یادآور حماسه پرشور سرور آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله (ع) است. به‌راستی محرم، بزرگ‌ترین دانشگاه انسان‌ساز است که باید در آن...
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس برگزار شد. این نشست که روز چهارشنبه ۱۲مردادماه، با حضور اعضای هیات رئیسه‌ی دانشگاه شیراز و فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس، در سالن جلسات ستاد انتظامی استان ترتیب یافت؛ باهدف...
برگزاری نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع انرژی
برگزاری نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع انرژی
نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع «انرژی: اولویت‌ها و چالش‌ها» در دانشگاه شیراز برگزار شد. این جلسه که به‌منظور تدوین «برنامه راهبردی پژوهش و فناوری انرژی استان» ترتیب یافت، با حضور مسؤولان دانشگاه شیراز و استان فارس و جمعی از...