تدارک فارس برای نمره قبولی در آزمون برگزاری کنکور

تدارک فارس برای نمره قبولی در آزمون برگزاری کنکور


نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه شیراز با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در آزمون دکتری از روند برگزاری آن در فارس رضایت داشتند، گفت: برگزاری کنکور، خود، آزمونی است که اجرای موفق آن با رعایت شیوه‌نامه‌ها و بهره‌گیری از تجربه دکتری ممکن است.

دکترعلیرضا افشاری‌فر در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا، از روند برگزاری کنکور دکتری که در تاریخ نهم مردادماه جاری در چهار شهر فارس برگزار شد،‌ ابراز رضایت کرد و بیان داشت: آزمون کنکور دکتری با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور در استان فارس برگزار شد و یکی از ویژگی‌های آن حضور ناظران بهداشتی از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه‌ها بود که بر اعمال و رعایت شیوه‌نامه‌ها نظارت می‌کردند.

وی درباره نحوه آزمون‌ متقاضیان مبتلا به کرونا گفت: در استان فارس تنها دو نفر مبتلا به کرونا در آزمون دکتری حضور داشتند که با هماهنگی علوم پزشکی شیراز در یکی بیمارستان‌ها آزمون دادند؛ همچنین تعدادی از داوطلبان در روز آزمون اعلام کردند دارای علائم مشکوک هستند که از آن‌ها نیز باوجود عدم اعلام قبلی، در محیط‌های جداگانه آزمون گرفتیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز افزود: در آزمون دکتری برخی داوطلبان زنان بارداری بودند که علائم کرونا نداشتند؛ اما نگران سلامت خود و فرزندشان بودند که آن‌ها را نیز بنا بر درخواستشان در محیط‌های جداگانه مستقر کردیم و امتحان به‌خوبی برگزار شد.

دکتر افشاری‌فر با بیان اینکه عدم تجمع داوطلبان هنگام ورود به حوزه‌ها و در زمان خروج یکی از مسائلی است که داوطلبان باید درباره آن همکاری کنند، اظهار کرد: مهم است که داوطلبان در ورود و خروج حداقل فاصله‌های فیزیکی را رعایت کنند که بنا بر اعلام کارشناسان دستکم باید یک متر باشد.

وی از داوطلبان کنکورهای پیش رو درخواست کرد در رفت و آمدها عجله نکنند و بیان داشت: بدین‌منظور در حوزه‌ها از ساعت ۶ و نیم صبح باز است و افراد می‌توانند به‌تدریج وارد حوزه امتحانی شوند؛ بنابراین ضروری است  داوطلب حضور خود را به دقایق آخر موکول نکند تا شاهد تجمع نباشیم.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس عنوان کرد: استفاده از ماسک در ورود و خروج به حوزه و حین امتحان ضروری است، ماسک باید سه‌لایه معمولی باشد و هریک از داوطلبان موظف است باعنوان وسیله شخصی ماسک و لوازم بهداشتی همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه امکانات بهداشتی در اختیار مراقبان قرار می‌گیرد، گفت: افزون بر ماسک و دستکش، محافظ صورت موسوم به شیلد نیز در اختیار منشی‌های سالن‌های آزمون معلولان قرار می‌گیرد.

دکتر افشاری‌فر از داوطلبان درخواست کرد فرم خوداظهاری را به‌درستی تکمیل کنند تا تعداد مبتلایان مشخص شود و برای فراهم‌کردن امکانات در بیمارستان مشخص و در محیطی بهداشتی ویژه مبتلایان اقدامات به‌درستی صورت گیرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز  افزود: همچنین درصورتی که داوطلبی دچار علائم بیماری باشد و در فرم خوداظهاری اعلام نکرده باشد، با اطلاع به مسئول سالن، از وی در محیطی جداگانه آزمون گرفته می‌شود.

وی تعداد داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد را در استان فارس ۳۶هزار نفر و داوطلبان آزمون کارشناسی را ۹۲هزار نفر اعلام کرد و گفت: آزمون کارشناسی ارشد در ۱۵حوزه در فارس برگزار می‌شود و افزون بر شیراز شهرستان‌های لار، لامرد، جهرم، فسا و اقلید نیز دارای حوزه امتحانی هستند.

دکتر افشاری‌فر بیان کرد: آزمون کارشناسی در ۳۶ شهرستان فارس برگزار می‌شود و با توجه به گستردگی جغرافیایی آزمون و تعداد بیشتر متقاضیان نظارت‌هایمان را افزایش خواهیم داد، هماهنگی‌ها را بیشتر می‌کنیم و با استفاده از تجربه آزمون دکتری، شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به کار می‌گیریم.

آآزمون کارشناسی ارشد ۹۹ در نوبت صبح روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه جاری و براساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوط برگزار خواهد شد؛ همچنین زمان برگزاری آزمون رشته‌های شناور (رشته انتخابی دوم) صبح روز شنبه ۱۸ مردادماه است.

فرایند خوداظهاری همه داوطلبان ثبت نام کننده در کنکور کارشناسی ارشد سه شنبه ۱۴ مردادماه در سایت salamat.gov.ir آغاز می شود.


آخرین اخبار

نشست رئیس دانشگاه با معاونان آموزشی و رؤسای بخش‌ها
نشست رئیس دانشگاه با معاونان آموزشی و رؤسای بخش‌ها
در نشستی مجازی با حضور دکتر نادگران، رئیس دانشگاه؛ دکتر افشاری‌فر معاون آموزشی دانشگاه؛ مدیران تحصیلات تکمیلی و اداره‌ی آموزش، معاونان آموزشی دانشکده‌ها و مدیران گروه‌ها و رؤسای بخش‌های دانشگاه درخصوص مسائل آموزشی بحث و تبادل‌نظر شد. در این...
حضور رئیس دانشگاه در سامانه‌ی الکترونیکی ارتباط مردم و دولت
حضور رئیس دانشگاه در سامانه‌ی الکترونیکی ارتباط مردم و دولت
دکتر حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز، روز یکشنبه ٦مهرماه ١٣۹۹، برای پاسخ‌گویی مستقیم به پرسش‌های مردم و ارتباط بی‌واسطه با آن‌‌ها در سامانه‌ی الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) حضور خواهد یافت. سامانه‌ی الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد)،...
بازدید رئیس دانشگاه و هیأت همراه از محل برگزاری آزمون‌های عملی رشته‌ی علوم ورزشی
بازدید رئیس دانشگاه و هیأت همراه از محل برگزاری آزمون‌های عملی رشته‌ی علوم ورزشی
دکتر نادگران، رئیس دانشگاه شیراز، به همراه دکتر تشخوریان، مدیر حوزه‌ی ‌ِریاست و روابط عمومی دانشگاه و دکتر حسینچاری رئیس دانشکده‌ی روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه، با حضور در محل برگزاری آزمون‌های عملی رشته‌‌ی علوم ورزشی، از چگونگی برگزاری این...
امضای 13 قرارداد پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی با دانشگاه های منتخب کشور
امضای 13 قرارداد پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی با دانشگاه های منتخب کشور
قرارداد پژوهشی افزایش ضریب بازیافت میادین نفتی و گازی با دانشگاه‌های کشور امروز با حضور وزیر نفت امضا شد. قرارداد پژوهشی افزایش بازیافت ۱۳ میدان نفتی و گازی با دانشگاه‌های منتخب کشور صبح امروز (دوشنبه) با حضور «بیژن زنگنه» وزیر...
درخشش استادان دانشگاه شیراز در جشنواره‌ی کتاب سال استان فارس
درخشش استادان دانشگاه شیراز در جشنواره‌ی کتاب سال استان فارس
در مراسمی که عصر یکشنبه ۳۰شهریورماه ١٣۹۹ در تالار حافظ شیراز برگزار شد، برگزیدگان نخستین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال استان فارس، با رویکرد احیای قلم و نام بزرگان فارس، در سه حوزه‌ی کلی ادبیات، تاریخ و هنر و معماری، معرفی و از آنان تجلیل شد. در این...