ویژه‌برنامه «روز معرفی دانشگاه شیراز» برگزار خواهد شد

ویژه‌برنامه «روز معرفی دانشگاه شیراز» برگزار خواهد شد


ویژه‌برنامه‌‌ی «روز معرفی دانشگاه شیراز» برگزار می‌شود.

دکتر محسن محمدی، مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز، در جمع خبرنگاران، ضمن اعلام این خبر توضیح داد: ویژه‌برنامه‌ی «روز معرفی دانشگاه شیراز» که ازسوی معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، به‌همت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز برنامه‌ریزی شده است؛ باهدف راهنمایی و مشاوره هرچه بهتر به دانش‌آموزان در انتخاب رشته و معرفی هرچه شایسته‌تر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه شیراز به ایشان برگزار خواهد شد.

به‌گفته‌ی وی این برنامه روز چهارشنبه 12 مردادماه 1401، در دانشکده‌ی شماره‌ی 2 مهندسی دانشگاه شیراز،  واقع در خیابان ملاصدرا، در دو نوبت صبح و عصر از ساعت 8تا 12 و 16 تا 20 برگزار می‌شود.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز به ضرورت برگزاری این برنامه پرداخت و بیان کرد: انتخاب رشته‌ی تحصیلی، یکی از انتخاب‌های مهم در زندگی هر فرد است. انتخاب ناصحیح رشته، بدون تردید تبعات منفی هم برای فرد و هم برای خانواده و جامعه به دنبال دارد و باعث اتلاف وقت و منابع می‌شود. در این زمینه، برنامه‌ی معرفی دانشگاه کمک می‌کند تا انتخاب‌کننده درک صحیحی از رشته‌های مختلف دانشگاهی پیدا کند و هم ظرفیت‌ها و قابلیت‌های دانشگاه به دانش‌آموزان، به‌ویژه دانش‌آموزان برتر ارئه شود تا ایشان این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

دکتر محمدی ازجمله اهداف برگزاری این رویداد را معرفی رشته‌های مهم دانشگاهی توسط اساتید دانشگاه؛ انتخاب دقیق و هوشمند رشته توسط دانش‌آموزان و جلوگیری از اتلاف منابع ناشی از انتخاب ناصحیح رشته به‌صورت رایگان؛ انتخاب صحیح رشته دانشگاهی و شغلی به‌صورت رایگان؛ معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت های دانشگاه شیراز؛ جذب دانش‌آموزان برتر و مستعد به دانشگاه شیراز؛ برندسازی دانشگاه شیراز از طریق معرفی ظرفیت‌های موجود در دانشگاه و همچنین معرفی افتخارات، دستاوردها و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه شیراز عنوان کرد.

وی در ادامه به جزئیات برگزاری رویداد «روز معرفی دانشگاه شیراز» پرداخت و توضیح داد: در این برنامه 14دانشکده‌ی دانشگاه شیراز حضور خواهند داشت و استادان رشته‌های مختلف به معرفی رشته‌های تحصیلی می‌پردازند. همچنین دانشجویان دانشگاه شیراز در قالب انجمن‌های علمی دانشجویی در این برنامه حضور خواهند داشت. دیگر دانشگاه‌های استان هم، مانند دانشگاه هنر شیراز و دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز حضور داشته که در غرفه‌های اختصاصی به معرفی دانشگاه خود و رشته‌های آن خواهند پرداخت.

مدیر دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز بااشاره به اینکه مخاطبان این برنامه دانش‌آموزان تمامی مقاطع تحصیلی در متوسطه‌ی دوم و به‌صورت خاص دانش‌آموزانی که در سال جاری در کنکور سراسری رشته‌های ریاضی فنی، هنر، زبان و علوم انسانی شرکت کرده‌اند، هستند، از ایشان دعوت کرد تا با حضور در مراسم روز معرفی دانشگاه شیراز، از برنامه‌های مختلف در این رویداد برای انتخاب رشته‌ی خود استفاده نمایند.

علاقه‌مندان می‌توانند، جزئیات بیشتر این برنامه را با مراجعه به وبسایت دفتر استعدادهای درخشان به آدرس gifted.shirazu.ac.ir، کانال آپارات دفتر استعدادهای درخشان به آدرس gifted.shirazu و صفحه اینستاگرام دفتر استعدادهای درخشان به آدرس gifted.shirazu مشاهده نمایند.

گفتنی‌ست، در کانال آپارات و صفحه‌ی اینستاگرام دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شیراز، کلیپ‌های فاخری از معرفی دانشگاه شیراز و رشته‌های این دانشگاه موجود است.


آخرین اخبار

سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز
سومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز
مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز سومین فراخوان پذیرش را ویژه تابستان 1401 منتشر کرد. دکتر سیدآرش حق‌پناه، مدیر مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز ضمن اعلام این خبر، به معرفی مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز پرداخت و...
پیام مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز خبرنگار
پیام مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز به‌مناسبت روز خبرنگار
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ» هفدهم مردادماه در تقویم رسمی کشور به‌عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری شده است. برای همگان، به‌ویژه اهل ایمان، قداست و اهمیت این حرفه در کلام خداوند متعال، آنجاکه به «قلم و آنچه از او می‌تراود» سوگند یاد می‌کند؛ به‌خوبی...
ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد
«ان‌الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة» السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع)؛ سلام بر عاشورا و سلام بر عاشوراییان محرم هرسال، یادآور حماسه پرشور سرور آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله (ع) است. به‌راستی محرم، بزرگ‌ترین دانشگاه انسان‌ساز است که باید در آن...
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس
نشست مشترک هیأت رئیسه دانشگاه شیراز با مسؤولان نیروی انتظامی استان فارس برگزار شد. این نشست که روز چهارشنبه ۱۲مردادماه، با حضور اعضای هیات رئیسه‌ی دانشگاه شیراز و فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس، در سالن جلسات ستاد انتظامی استان ترتیب یافت؛ باهدف...
برگزاری نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع انرژی
برگزاری نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع انرژی
نخستین جلسه کمیته پژوهش و فناوری با محوریت موضوع «انرژی: اولویت‌ها و چالش‌ها» در دانشگاه شیراز برگزار شد. این جلسه که به‌منظور تدوین «برنامه راهبردی پژوهش و فناوری انرژی استان» ترتیب یافت، با حضور مسؤولان دانشگاه شیراز و استان فارس و جمعی از...