Shiraz University 
International Division (SUID)

واحدها-آموزش زبان انگلیسی

معرفی بخش آموزش زبان انگلیسی

با توجه به جایگاه زبان انگلیسی به عنوان زبان رایج در مجامع علمی و به منظور گسترش سطح علمی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و همچنین بین‌المللی شدن دانشگاه پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز اقدام به را‌ه‌اندازی بخش آموزش زبان انگلیسی کرده است. این بخش کار خود را با ارائه کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی آمادگی تافل/ بسندگی و کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی دوره گفت‌وشنود ویژۀ اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آغاز کرده است و در نظر دارد فعالیت خود را در زمینه‌های دیگر آموزش زبان انگلیسی از جمله نگارش مقاله به زبان انگلیسی و نامه‌ نگاری انگلیسی گسترش دهد. 


کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی آمادگی تافل/ بسندگی

 در تابستان 1393 اولین دورۀ کلاس‌های آمادگی تافل/بسندگی زبان انگلیسی پردیس بین‌الملل دانشگاه شیراز  با 54 متقاضی آغاز شد. از آن پس این دوره سه بار در سال، تابستان، نیمسال اول و نیمسال دوم سال تحصیلی بر گزار می‌شود. تا پاسخگوی نیاز دانشجویان تحصیلات تکمیلی در ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی به دانشگاه‌های داخلی باشد. این دوره آموزشی 120 ساعته، با نظارت شورای شورای علمی دوره متشکل از استادان بخش زبان انگلیسی دانشگاه شیراز برگزار می‌شود. از امتیازات این دوره استفاده از مدرسان مجرب، امکانات آموزشی روزآمد و فضای آموزشی مناسب می‌باشد. در پایان هر دوره به داوطلبانی که 50درصد نمره آزمون را کسب کرده باشند گواهی رسمی دانشگاه شیراز اعطا می‌گردد و از گذراندن انگلیسی ویژه دوره‌های تحصیلات تکمیلی معاف شناخته خواهند شد. در کل شش دوره گذشته263 نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند، از این تعداد 220 نفر در آزمون پایان دوره شرکت کرده‌اند که 158 نفرشان موفق به دریافت گواهی رسمی دانشگاه شیراز شده‌اند؛ به طور میانگین آمار قبولی در آزمون تقریباً 72درصد می‌باشد. 

کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی دوره گفت‌ وشنود ویژۀ اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی

از بهار 1395 اولین دوره گفت‌وشنود زبان انگلیسی ویژۀ اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دکتری در سطح یک برگزار شد. این دوره‌ها در سه سطح یک، دو و سه برگزار می‌شوند و طول هر دوره 60 ساعت می‌باشد. در تابستان این دوره‌ها در تمامی سطوح ادامه خواهند یافت. با توجه به درخواست دانشجویان کارشناسی ارشد و مذاکرات انجام شده، در دوره‌های آتی تمامی دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند در این دوره شرکت کنند. 

 

لطفا نظرات وپیشنهادات خود را به webadmin@shirazu.ac.ir ارسال نمایید.
دانشگاه شیراز - شیراز، ایران، ۱۳۹۴
طراحی و اجرا: بخش مهندسی و علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات،دانشگاه شیراز