اطلاعیه ها

 

اطلاعیه ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی رشته های تحصیلی نیمه متمرکز و تکمیل ظرفیت آزمون  سراسري سال تحصيلي ۹۵-۹۶ دانشگاه شیراز

 

        ضمن عرض تبريك و خير مقدم و آرزوي موفقيت براي پذيرفته شدگان آزمون كارشناسي سال تحصيلي۹۵-۹۶ دانشگاه شيراز توجه پذيرفته شدگان محترم را به نكات زير جلب مي نمايد.

                دانشجوی گرامی، فرآیند ثبت نام شما در دانشگاه شیراز به ۲ صورت ثبت نام اینترنتی و حضوری به انجام خواهد رسید که انجام هر دو نوع ثبت نام، الزامی است.

۱- ثبت نام اینترنتی:

این نوع ثبت نام از تاریخ دوشنبه مورخ ۱۱/۱۱/۹۵ از طریق سایت دانشگاه شیراز به آدرس www.shirazu.ac.ir شروع خواهد شد. لازم است برای ثبت نام اینترنتی، حتماً از قبل، اسکن مدارک مورد نیاز که در ذیل این اطلاعیه آمده است تهیه شده باشد (عکس ۴×۳  با رزولوشن ۳۰۰dpi و فرمت jpg و بقیه مدارک با رزولوشن ۱۵۰dpi و فرمت jpg).

توجه: حجم هریک از فایلهای بالا از KB  300 نباید بیشتر باشد.

ثبت نام اینترنتی شامل مراحل زیر است:

۱-      ورود به سایت دانشگاه شیراز به آدرس www.shirazu.ac.ir

۲-    مشاهده دستورالعمل ثبت نام و مطالعه دقیق آن

۳-    تکمیل اطلاعات پایه به صورت صحیح و تکمیل تک تک فرم های ثبت نام و تایید آنها. بدیهی است که تکمیل هریک از فرم ها اجباری بوده و در صورت عدم تکمیل آن امکان ورود به فرم های بعدی وجود ندارد.

تذکر: كليه مكاتبات با استفاده از اطلاعات پايه از طريق سيستم اتوماسيون آموزشي انجام مي پذيرد. لذا عدم تکميل فرم ها، يا درج اطلاعات غلط و يا به صورت ناقص موجب عدم ثبت نام نهايي و مشكلات آتي  مي گردد و عواقب آن به عهده دانشجو خواهد بود.

  1. ثبت نام حضوری:

پس از اتمام ثبت نام اینترنتی لازم است بر اساس زمانبندی زیر، با دردست داشتن اصل و کپی مدارک ذیل به دانشکده مربوطه شخصا" مراجعه نمایید.  

ثبت نام حضوری مورخ ۱۳/۱۱/۹۵ ساعت ۱۲-۸ صبح  و ۱۵- ۱۳ عصر خواهد بود

توجه : عدم مراجعه پذیرفته شدگان در تاریخ تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد . ضمناً حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت نام الزامی است .

مهم: شروع کلاسها، روز شنبه ۱۶/۱۱/۹۵ می باشد.

* مدارک لازم:

۱- اصل و كپي گواهي مدرك تحصيلي دوره چهارساله يا شش ساله و يا هنرستان نظام قديم با مهر و امضاء مدير دبيرستان و هنرستان

۲- اصل و كپي گواهي تحصيلي سال ما قبل و دوسال ما قبل ديپلم جهت داوطلبان نظام قديم با مهر و امضای دبيرستان و هنرستان

۳- اصل و كپي گواهي يا كارنامه تحصيلي ديپلم نظام قديم

۴- اصل  و كپي مدرک يا گواهي پايان دوره پيش دانشگاهي (تاريخ اخذ دوره پيش دانشگاهي در هريك از رشته هاي تحصيلي نيمسال اول و دوم بايد حداكثر تا پايان ۳۱/۶/۹۵ باشد) با مهر و امضاء مدير مركز پيش دانشگاهي

۵- اصل و كپي مدرك يا گواهي ديپلم متوسطه نظام جديد با مهرو امضاء مديردبيرستان

۶- اصل و كپي مدرك و يا گواهي سال ما قبل ديپلم با مهر و امضاء مدير دبيرستان

۷- اصل و كپي كارنامه تحصيلي ديپلم متوسطه نظام جديد (رياضي فيزيك ، علوم تجربي ، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي) در هريك از سالهاي ۱۳۸۴ به بعد با مهر و امضاء دبيرستان يا سازمان آموزش و پرورش

۸- اصل و يا گواهي مدرک دوره کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي وابسته به وزارت آموزش و پرورش  و يک برگ تصوير آن (تاريخ اخذ مدرك كارداني حداکثر ۳۱/۶/۹۵)

۹- اصل يا گواهي سال اول، دوم، سوم دبيرستان و يا هنرستان براي دارندگان مدرک کارداني پيوسته آموزشکده هاي فني و حرفه اي آموزش و پرورش با مهر و امضاء مدير دبيرستان و يا هنرستان

۱۰-اصل مدرک و یا گواهی دانش آموختگان دوره های معادل ( دارندگان مدرک معادل کاردانی – ویژه داوطلبان اخراجی و انصرافی ) به شرط آنکه دوره فوق با مجوز شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده باشد و مدارک معادل آنان مورد تایید وزرات متبوع باشد.

۱۱- اصل شناسنامه و یک برگ فتوکپی از تمام صفحات آن.

۱۲-  اصل کارت ملي به انضمام دو برگ تصویر پشت و روی از کارت ملی.

۱۳-  شش  قطعه عکس تمام رخ (۴×۳) تهیه شده در سال جاری. (جهت برادران مشمول معافيت تحصيلي ۱۲ قطعه)

۱۴- مدرکي مبني بر مشخص بودن وضعيت نظام وظيفه

۱۵- اصل حکم مرخصي سالانه يا موافقت رسمي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع براي کارمندان دولت

۱۶- اصل و كپي دفترچه بيمه (در صورت دارا بودن)

۱۷- اصل و كپي رسيد پستي درخواست تائيديه تحصيلي (ارزش تحصيلي)

۱۸- واريز مبلغ -/۸۰۰۰۰۰ ريال( هشتصدهزار ريال) بابت وجه ثبت نام قابل پرداخت به صورت اينترنتي از طريق رمز دوم کارت هاي عابر بانک، بانک  هاي عضو شتاب (درفرم پرداخت اینترنتی وجه ثبت نام در فرایند ثبت نام)

تأکید می شود وجه ثبت نام حتما" بایستی از طریق اینترنت به حساب مربوطه واریز شده و به هیچ عنوان در ثبت نام حضوری قابل پرداخت نیست . ضمنا وجه واریزی در صورت انصراف غیر قابل برگشت می باشد.

توجه:  کلیه پذیرفته شدگان می بایست به همراه تصویر گواهی پیش دانشگاهی خود به دفاتر پستی محل سکونت خود مراجعه و درخواست تاییدیه تحصیلی (ارزش تحصیلی) از اداره آموزش پرورش محل تحصیل خود را نمایند و رسید پستی را در زمان ثبت نام به دانشگاه ارائه دهند. کلیه پذیرفته شدگان حتما نام رشته و دانشکده محل تحصیل خود را بر روی پاکت ارسال تاییدیه تحصیلی درج نمایند. (آدرس دریافت کننده ارزش تحصیلی : شیراز، ميدان ارم – پردیس ارم، جنب مرکز نشر دانشگاه شیراز- مدیریت امور آموزشی

توجه:  دانشجویانی که دردیگردانشگاهها مشغول به تحصیل می باشند با ارائه تصویرکلیه مدارک تحصیلی اقدام به ثبت نام اینترنتی و حضوری نمائید.

         -   قابل توجه دانشجویان مشمول نظام وظیفه:

                  - کلیه دانشجویان مشمول نظام وظیفه لازم است علاوه بر مدارک مربوط به ثبت نام که در بالا ذکر گردیده مدارک زیر جهت تشکیل پرونده
نظام وظیفه تهيه و به پليس + ۱۰ مراجعه نمايند و فرم ثبت نام اوليه را از پليس + ۱۰ اخذ و در روز ثبت نام حضوري به همراه داشته باشند. آدرس دفاتر پلیس + ۱۰ به پیوست می باشد.

                 -  دونسخه پرینت فرم تکمیل شده درخواست معافیت تحصیلی (دریافت از فرایند ثبت نام)

                - یک نسخه پرینت تکمیل شده مشخصات فردی مشمول جهت صدور مجوز ثبت نام (دریافت از فرایند ثبت نام)

                - یک نسخه کپی کارت ملی

                - یک نسخه کپی شناسنامه

                - یک نسخه کپی آخرین مدرک تحصیلی

                - یک قطعه عکس رنگی زمینه سفید پرسنلی

*****

توجه:

  1. جهت اطلاع از برنامه درسی ترم دوم ۹۵ به دانشکده و بخش مربوطه مراجعه نمائید.
  2. جهت کارت دانشجویی بلافاصله بعد از ثبت نام اینترنتی می بایست به واحد صدور کارت مستقر در پردیس ارم – روبروی استخر دانشگاه ساختمان معاونت فرهنگی دانشگاه از ساعت ۱۲-۸ صبح و ۱۵- ۱۳ بعد از ظهر شخصا مراجعه نمایند.
  3. دانشجویان متقاضی خوابگاه می بایست از تاریخ ۱۶/۱۱/۹۵ لغایت ۲۰/۱۱/۹۵ به اداره خوابگاه دختران واقع در پردیس ارم و پسران به خوابگاه مفتح واقع در پردیس ارم از ساعت ۱۲- ۸ و بعد از ظهر ۱۵- ۱۳ شخصا مراجعه نمایند.ضمنا جهت پرداخت هزینه خوابگاه می بایست مبلغ -/۲۰۰۰۰۰۰ ریال (دو میلیون ریال) به انضمام کارت عضو شتاب و رمز دوم کارت های عابر بانک به همراه داشته باشند.

*****

                                                                                                                                                 مديريت امور آموزشي دانشگاه شيراز